تمام دلایلی که برای شکست در معاملات ملکی نمیدانیم!!

شکست در معاملات ملکی

روزانه تعداد زیادی معاملات مسکن انجام می‌شود. سوال اینجاست که آیا تمامی افراد از معامله‌ای که انجام داده‌اند، راضی هستند یا خیر؟ متاسفانه برخی از افراد از معاملات مسکن خود رضایت ندارند و ادعا می‌کنند که اگر زمان به عقب بازگردد هیچ گاه چنین کاری نمی‌کنند. عجله، خوش بینی، نداشتن اطلاعات کافی و… از جمله مواردی است که در نهایت به شکست در معاملات ملکی منجر می‌شود.

برای عدم شکست در معاملات ملکی نباید عجله کنیم!!

درست است که پیدا کردن مسکنی مطابق با بودجه و سلیقه، کاری زمان‌بر است و انرژی زیادی را نیز طلب می‌کند. اما حتی اگر در انتخاب ملک تحت فشار عوامل بیرونی قرار داشته باشید هم نباید عجولانه رفتار کنید چون منجر به شکست در معاملات ملکی می شود.

قطعا چنین موردی دلیل منطقی برای عجله در خرید نخواهد بود. شما باید پیش از خرید به خوبی ملک مورد نظر را بررسی کنید. اگر از تحقیق و بررسی در مورد ملک مورد نظر بگذرید، بی‌شک خیلی زود پشیمان خواهید شد.

 چرا نباید بیش از اندازه خوش‌بین باشیم؟

خوش‌بینی در معاملات مسکن یکی از عوامل ناکامی و شکست در معاملات ملکی خواهد بود. هیچ‌گاه به زمان‌هایی که درقرارداد برای انجام تعهدات ذکر می‌شود، بی‌توجه نباشید.

متاسفانه برخی از افراد به دلیل این بی‌توجهی خسارات زیادی را متحمل می‌شوند. همواره این را به خاطر داشته باشید که فروشنده در فروش بسیار سریع عمل می‌کند. او می خواهد با تعیین زمان‌های کوتاه در قرارداد، خیلی زودتر به پول برسد. اگر شما خریدار هستید باید حسابی حواس خود را جمع کنید.

ملک اوکازیون

 گرفتاری در دام اوکازیون‌ها به چه معناست؟

برخی از افراد وقتی متوجه می‌شوند که یک ملک از قیمت بسیار پایینی برخوردار است، تصور می‌کنند که یک ملک اوکازیون پیدا کرده‌اند. در صورتی‌که در بسیاری از مواقع علت این قیمت پایین مشکلات موجود در ملک است که از چشم مشتریان پنهان مانده است.

مثلا ممکن است ملکی را پیدا کنید که در اطرافش پروژه‌های مزاحم وجود دارد یا در رهن بانک است یا از دسته املاک موقوفی، وراثتی یا وکالتی به شمار می‌رود.

پیشنهاد مطالعه  چگونه از جعل سند ملکی خود پیشگیری کنیم؟
توانایی احیای حق خود را داشته باشید!

تصور کنید که شما یک طرف معامله هستید و اگر در احیای حق خود هوشیارانه عمل نکنید، متضرر می‌شوید اما در صورتی‌که بتوانید از حق و حقوق خود دفاع کنید، بهره‌برداری درستی از معاملات مسکن داشته‌اید. خرید و فروش ملک یکی از بزرگ‌ترین معامله‌هایی است که هر فردی در زندگی‌اش انجام می‌دهد. پس بهتر است تا رودربایستی را کنار بگذارید و از حق خودتان دفاع کنید. متاسفانه رودربایستی یکی از آفت‌های معاملات به حساب می‌آید که باعث شکست در معاملات ملکی می شود.

توصیه می‌کنیم پیش از معامله از فروشنده بخواهید اصل سند را به منظور رویت به شما ارائه دهد.

از این کار خجالت نکشید. چون این کار حق طبیعی شماست. بهتر است پیش از معامله و برای عدم شکست در معاملات ملکی نسبت به بررسی مدارک هویتی مالک و گفت‌و‌گو و سوال و جواب با همسایگان هم اقدام به عمل آورید.

 اعتماد بی دلیل در معاملات ملکی، موجب شکست می‌شود!

اگر قصد معامله مسکن دارید، باید اعتماد را کنار بگذارید. حتی اگر طرف دیگر قرارداد برادر شماست، به دلیل اعتماد به وی از حقوق خود نگذرید!

در هر مرحله‌ای از معامله که قرار دارید، بابت هر پرداختی که انجام می‌دهید، از طرف مقابل خود رسید دریافت کنید. این را هم بدانید که تمام اسناد مرتبط باید در حضور شما امضا شوند.با رعایت مواردی که در بالا گفته شد میتوان از شکست در معاملات ملکی تا حد زیادی پیشگیری کرد.

پیشنهاد مطالعه  انواع دعاوی ملکی چیست و وکیل امور ملکی چه نقشی در حل انواع دعاوی ملکی دارد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کارشناسان دادمان در واتساپ
سلام برای ارتباط با کارشناسان دادمان در واتساپ روی اکانت پایین کلیک نمایید 
در کمترین زمان پاسخگو هستیم
اسکرول به بالا